Press "Enter" to skip to content

Otvorenú výzvu za záchranu FIIT STU už podpísalo viac ako 1100 ľudí

Včera vznikla otvorená výzva, ktorej signatári konštatujú, že dekan nezvládol riadenie fakulty. Nevedia si predstaviť iný spôsob obnovenia dôvery, ako odvolanie dekana FIIT STU a riadne a férové voľby do akademického senátu FIIT STU.

Za menej než 24 hodín podpísalo túto otvorenú výzvu až 1100 signatárov. Medzi signatármi sú viacerí poprední akademici, množstvo študentov či už z FIIT STU alebo iných fakúlt a viaceré osobnosti z kľúčových firiem pôsobiacich na Slovensku i vo svete.

Ak ste ešte výzvu nepodpísali a máte záujem, môžete sa podpísať na nasledujúcej stránke.

Vyberáme niekoľko z komentárov uvedených vo výzve:

“Podpisujem, lebo táto fakulta priniesla jeden možno skromný príklad, že na Slovensku môžeme mať kvalitnú vzdelávaciu inštitúciu. Najlepšie si to uvedomujú jej študenti, ktorí sa svojimi protestnými vyjadreniami a akciami napriek náročnosti štúdia dožadujú zachovania kvality, čo Slovensku vôbec nie je bežné.”

Profesor Pavol Návrat, FIIT STU

“Podpisujem, lebo sa stotožňujem s petíciou. Súčasný dekan svojím netransparentným konaním ohrozuje integritu akademickej obce, a robí zlé meno slovenskej informatike a celému vysokému školstvu.”

Profesor Igor Farkaš, FMFI UK

“Podpisujem, lebo mi záleží na tom, aby FIIT zostala školou, ktorá patrí medzi slovenskú elitu a ktorej absolventi sa nestratia medzi tými najlepšími kdekoľvek na svete!”

Peter Škodný, absolvent

Podpisuji, neboť dle veškerých informací, které mám z médií i od kolegů na FIIT, dosavadní kroky prof. Kotuliaka ve funkci děkana ohrožují budoucnost a dobré jméno FIIT.

Profesor Pavel Tvrdík, FIT ČVUT v Prahe

“Podpisujem lebo situácia na FIIT už dávno prekročila hranice slušnosti, morálky a právneho štátu. Ako absolvent sa nedokážem nečinne prizerať ako sa moja alma mater rúti do záhuby, kde učitelia, ktorí dlhodobo budovali fakultu sú utláčaní nikým nevolenými úzkymi spolupracovníkmi dekana. Hanba.”

Ján Suchal, absolvent a bývalý zamestnanec FIIT STU

“Podepisuji, protože považuji dění na FIIT STU za krajně nevhodné a poškozující akademické prostředí i informatiku. Mám za to, že poměry na univerzitách jsou věci, k nimž by ani akademici z jiných institucí neměli mlčet. Na vzdělání a univerzitách závisí naše budoucnost, nesmějí se stát předmětem manipulací a pochybného osobního prospěchu.”

Profesor Jiří Zlatuška, FI MUNI

“FIIT-ka bola pre mňa v posledných rokoch taká svetlá výnimka z našej slovenskej reality. Transparentne a čestne fungujúca inštitúcia, ktorá tvrdo no poctivo pracovala na svojich cieľoch a zaslúžene dosahovala úspech a kvalitné výsledky. A niekto chce teraz zahasiť toto svetlo nádeje, že sa dobré veci dajú dosiahnuť aj čestne. To nie je fér a nemôžme sa s tým len tak zmieriť.”

Tomáš Konečný, absolvent

“Podpisujem, pretože nové vedenie v sebe nemá ani kúsok hanby, že nám ani raz nepovedal skutočne pravdivú vec. Jeho slová a sľuby sú menej ako polopravda, sú plné zavádzania a manipulovania a siaha na najlepších zamestnancov na fakulte FIIT, ktorým sa aj vyhrážal a ponižoval ich. Tomuto vedeniu neverím ani jedno slovo po všetkých klamstvách, na ktorých som sa nachytala.”

Vanessa Kadeřábeková, študentka

“Podpisujem, lebo so smútkom sledujem, ako sa všetko to, čo študenti a profesori roky budovali rozsypáva ako hrad z piesku preto, aby sa naplnili niekoho osobné ambície. Chcem naspäť na FIIT kvalitu, hodnoty a ľudí, o ktorých vieme že chcú pre školu a IT na Slovensku to najlepšie. Som za odvolanie dekana preto, lebo na FIIT boli počas môjho štúdia na prvom mieste dôvera, otvorenosť, ochota pomoci a spolupráce, priateľské vzťahy medzi študentami a vyučujúcimi, dôraz na kvalitu a študenti na prvom mieste. Toto dekan Kotuliak svojim autokratickým prístupom ničí a odopiera súčasným študentom fakultu, ktorú si plným právom zaslúžia. #DobreBude”

Ondrej Selecký, absolvent

“Podepisuji se pod petici jako člověk i jako docent IT, který externě na FIIT působil v letech 2008-2020 (děkan Kotuliak mi za podporu stávkové pohotovosti odebral předmět a neprodloužil smlouvu). Minulou špičkovost a vědecký výkon FIIT i výukový nadstandard jsem osobně poznal a moc přeji slušným zaměstnancům i studentům FIIT, aby se mohli k tomuto standardu vrátit. K tomu je potřeba bezodkladně udělat to, co stojí v petici.”

doc. RNDr. Petr Šaloun, Ph.D., bývalý zamestnanec

“Podporujem hlas študentov a zamestnancov FIIT, ktorí sa snažia zachovať kvalitu, hodnoty a progresívneho ducha fakulty, Ako externý učiteľ na FIIT im veľmi držím palce.”

Michaela Benedigova, verejnosť

“Podpisujem, pretože verím, že sa FIIT dokáže vrátiť na správnu cestu, keď bude mať vedenie, ktoré neporušuje sľuby dané pred akademickou obcou a nebude sa snažiť zlikvidovať opozičné smery myslenia.”

Diana Lazárová, študentka

“Podpisujem na podporu zachovania obsahového zmyslu ideálov novembra 1989 , ktorého základný kameň demokracie položili študenti vysokých škôl a zaplatili pre tieto ideály vysokú daň, ktorá za posledných 30 rokov nebola úplne pochopená a naplnená.”

Mgr. Ľuboš Kanál DiS.art., hudobný pedagóg

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.